Protiúnavová aktivita gardénie žlutého pigmentu a směsi fenyletanolových glykosidů Cistanche při hypoxii
Mar 23, 2022
Kontakt:joanna.jia@wecistanche.com/ WhatsApp: 008618081934791
Maoxing Li a,b,c,d,*, Xiuyu Tian a,b,c, Xiaolin Li b,c, Ting Mao a,b,c, Tianlong Liu b,c
ABSTRAKTNÍ
Náhorní plošina, která má jedinečné geografické prostředí, vytváří extrémně drsné klimatické podmínky. Ve srovnání s lidmi v rovinách je sportovní schopnost lidí na náhorní plošině výrazně snížena. Lidé, kteří vstoupí na plošinu z plání na krátkou dobu, budou trpět metabolickou dysfunkcí, ztrátou produktivity, bradykinezí a výrazným snížením celkové vytrvalosti při cvičení, což má za následek cvičeníúnava. Prozkoumat protiúnavovou aktivitu žlutého pigmentu gardénie aCistanche fenylethanoidové glykosidysměs pod hypoxií, provedli jsme antihypoxii, normoxiiproti únavě,a hypoxiiproti únavěexperimenty. Žlutý pigment gardénie aCistanche fenylethanoidové glykosidySměs má dobré antihypoxické a protiúnavové účinky při hypoxii, což může významně prodloužit dobu anti-anoxie myší a prodloužit vyčerpanou dobu plavání myší v normoxických a hypoxických podmínkách. Mechanismy mohou souviset se snížením akumulace špatných metabolitů, zvýšením energetických rezerv, zlepšením kapacity vychytávání volných radikálů, zvýšením souvisejících aktivit metabolických enzymů, snížením apoptózy a inhibicí infiltrace zánětlivých buněk. Žlutý pigment gardénie aCistanche fenylethanoidové glykosidySměs je potenciálním funkčním produktem pro zlepšení hypoxického cvičeníúnava.

Cistanche reddit se chystá zmírnit únavu z cvičení
Úvod
Náhorní plošina Qinghai-Tibet a Pamír jsou známé jako „střecha světa“ s průměrnou nadmořskou výškou přes 4000 m. Tvoří více než 25 procent celkového území Číny. Náhorní plošina, která má jedinečné geografické prostředí, vytváří extrémně drsné klimatické podmínky. Ve srovnání s lidmi v rovinách je sportovní schopnost lidí na náhorní plošině výrazně snížena. Lidé, kteří na krátkou dobu vstoupí na plošinu z plání, budou trpět metabolickou dysfunkcí, ztrátou produktivity, bradykinezí a výrazným snížením celkové vytrvalosti při cvičení, což má za následek cvičeníúnava. A dlouhodobé vystavení anoxickému prostředí může vést k řadě patofyziologických změn v nervovém systému, dýchacím systému a oběhovém systému (Du et al., 2016; Finsterer, 2016; Lee, Kim, Han, Kim, & Son , 2015; Ma a kol., 2011). Sportovníúnavaoznačuje pokles schopnosti těla po dlouhém období namáhavého cvičení. Únava souvisí s hromaděním produktů látkové výměny, spotřebou energie a látek, poruchou volných radikálů, nerovnováhou vnitřního prostředí (Y. Chen et al., 2016).
Cistanche deserticola, suchý šupinatý masitý stonkový list Cistanche deserticola YC Ma, dokáže uvolnit střeva a odolat senilitě (Cao, Zhao, & Wu, 2004). Je to vzácná léčivá bylina, která se pěstuje především v suchých pouštních oblastech. Fenylethanoidové glykosidy jsou jednou z hlavních chemických složekCistanche deserticolaa mají širokou škálu protizánětlivých, antibakteriálních, antivirových, protinádorových, antioxidačních účinků, zlepšené paměti, imunitní regulace a léčebných účinků na impotenci (Wei & Yingni, 2013; Xue, Yan, & Yang, 2016; Zhou et al., 2016 ). Gardenia, suché a zralé plody Gardenia jasminoides Ellis, má mnoho farmakologických aktivit, včetně ochrany žlučníku a jater, protizánětlivé a analgetické aktivity, antibiózu, protinádorovou aktivitu a aktivity snižující hladinu krevního cukru a krevních lipidů (J.-F. Chen a kol., 2012; Kang, Jin, Oh a Kim, 2017; Xiangle a kol., 2011). Crocin, silný antioxidant získávaný především ze šafránu, také vykazuje vysoký obsah žlutého pigmentu gardénie (Liu, Chen, Li, & Zhang, 2012; Soeda et al., 2007). Žlutý pigment Gardenia má vynikající barvicí schopnost pro bílkoviny, škrob atd. a může být široce používán v různých potravinách, jako jsou koláče, cukroví, mouka, nápoje, želé, sušenky a zmrzlina.
Naše studie zkoumá především vliv zlepšení funkce směsi dvou složek na simulované cvičení ve velké výšceúnavau krys pod hypoxií. Prostřednictvím studia směsi gardénie žlutého pigmentu aCistanchefenylethanolových glykosidů jsme hodnotili proveditelnost výroby potravinářských produktů s antihypoxií aproti únavěefekty.
2. Metody a materiály
2.1. Zvíře
Všechny myši BALB/c (20 ± 2 g) a krysy Wister (200 ± 20 g) použité v tomto experimentu byly SPF zvířata a byly poskytnuty Centrem pro experimentální zvířata. Myši a krysy byly udržovány při 22 ± 2 °C. Experiment byl schválen Výborem pro řízení laboratorních zvířat 940. nemocnice Joint Logistic Support Force of PLA (Lanzhou, Čína).
2.2. Léky, chemikálie a činidla
Žlutý pigment gardénie byl zakoupen od Lubao Biological Technology (Qianjiang, Čína). TheCistanchefenylethanolový glykosidový přípravek byl zakoupen od Tairen Biological Technology (Changchun, Čína). Souprava pro stanovení proteinu BCA, souprava pro stanovení proteinu Coomassie brilantní modř, souprava pro stanovení obsahu dusíku močoviny v krvi (BUN), testovací souprava pro stanovení kreatinkinázy (CRE), souprava pro stanovení kyseliny močové (UA), souprava pro stanovení pyruvátu (PA), pyruvátkinázy (PK) testovací souprava, testovací souprava kyseliny mléčné (LD), testovací souprava laktátdehydrogenázy (LDH), testovací souprava se sníženým glutathionem (GSH), testovací souprava glutathionperoxidázy (GSH-PX), testovací souprava celkové superoxiddismutázy (T-SOD), kataláza ( CAT) testovací sada, Nitric Oxide (NO) testovací souprava, Nitric Oxide Synthase (NOS) testovací souprava, Malonaldehydová (MDA) testovací souprava, ATP testovací souprava a testovací souprava jaterního/svalového glykogenu byly zakoupeny od Nanjing Jiancheng Bioengineering Institute (Nanjing, Čína). PMSF a RIPA byly zakoupeny od Beyotime Biotechnology Research Institute. 10 × PBS, 4 procenta paraformaldehydu, 4 × pufr pro vzorky proteinů, glycin, SDS, TRIS, souprava pro přípravu gelu SDS-PAGE, 10 × TBST, odtučněné sušené mléko a činidlo pro přecitlivělost ECL Plus byly zakoupeny od společnosti Beijing Solarbio Technology ( Peking, Čína). Předbarvený proteinový žebřík byl zakoupen od Thermo Fisher Scientific (MA, USA). Myší anti- -aktin, kozí anti-myší protilátky značené křenovou peroxidázou a kozí antikráličí protilátky značené křenovou peroxidázou byly zakoupeny od Golden Bridge Biotechnology. Polyklonální protilátka kaspáza{13}} byla zakoupena od společnosti Cell Signaling Technology. Anti-Bax protilátka, Anti-Bcl-2 protilátka, Anti-AMPK alpha1 plus AMPK alpha2 protilátka a Anti-Nox2/gp91phox protilátka byly zakoupeny od Abcam (Spojené království). Immobilon®-P PVDF Transfer Membranes byly zakoupeny od MilliporeSigma (MO, USA). Bezvodý methanol a ethanol byly zakoupeny od Edward Chemical (Lanzhou, Čína).

cistanche zkušenost
2.3. Uzavřený atmosférický test
Padesát myší BALB/c bylo náhodně rozděleno do kontrolní skupiny (sterilní voda, {{0}},1 ml/10 g), pozitivní kontrolní skupina (Rhodiola, 0). 5 g⋅kg− 1⋅d− 1), skupina s nízkou dávkou (0,1 g⋅kg− 1⋅d− 1), skupina se střední dávkou (0,3 g⋅kg− 1⋅d− 1 ) a skupina s vysokou dávkou (0,5 g⋅kg− 1⋅d− 1). Léky byly podávány 3 dny po sobě. Jednu hodinu po posledním podání byly myši umístěny do 200ml nádoby s 5 g natronového vápna (absorpce oxidu uhličitého a vody), lahvička se těsně přikryla vazelínou a okamžitě se odpočítával čas. Myši byly pozorovány a byl zaznamenán čas, kdy myši uhynuly v důsledku nedostatku kyslíku.
2.4. Test hypoxie dusitanu sodného
Zvířata byla seskupena a byly jim podávány stejné metody, jak je popsáno v 2.3. Jednu hodinu po posledním podání byl do břišní dutiny injikován roztok 300 mg/kg dusitanu sodného. Myši byly pozorovány a byl zaznamenán čas, kdy myši uhynuly v důsledku nedostatku kyslíku.
2.5. Test akutní hypoxie
Zvířata byla seskupena a byly jim podávány stejné metody, jak je popsáno v 2.3. Jednu hodinu po posledním podání byly myši umístěny do testovací komory pro zvířata s hypobarickou hypoxií (nadmořská výška: 10,000 m) a rychlost stoupání byla 20 m/s. Měření začalo, když výška dosáhla 10,000 m. Mortalita myší byla pozorována a zaznamenána během 15 minut.
2.6. Studie protiúnavové aktivity rovnoměrného podílu směsi žlutého pigmentu gardénie a fenyletanolových glykosidů Cistanche v normoxii
Šedesát myší BALB/c bylo náhodně rozděleno do kontrolní skupiny (sterilní voda, {{0}},1 ml/10 g), pozitivní kontrolní skupiny (rhodiola, 0 0,5 g⋅kg− 1⋅d− 1) a lékové skupiny (nízká dávka, 0,1 g⋅kg− 1⋅d− 1, střední dávka, 0,3 g⋅kg− 1⋅d− 1 a vysoká dávka, 0,5 g⋅kg− 1⋅d− 1). Léky byly podávány nepřetržitě 7 dní. Byl proveden test vyčerpávajícího plavání a doba vyčerpávajícího plavání byla měřena u myší 1 hodinu po posledním podání. Drát (hmotnost byla 7 procent tělesné hmotnosti myší) byl připevněn k 1/3 myšího ocasu a myši byly umístěny do 18 cm hluboké vody (50 cm × 40 cm × 30 cm) pod kontrolou vody. při teplotě 25 ± 1 ◦C a byl proveden vyčerpávající plavecký test. Byla zaznamenána doba od vložení myší do vody do ponoření do vody (kdy se myš nemohla zvednout na hladinu po dobu 7 s). Po vyčerpávajícím plaveckém testu byla z myšího orbitálu odebrána plná krev a byly získány jaterní, mozkové a svalové tkáně. Byly stanoveny hladiny PA, BUN, LD, LDH, GSH, T-SOD, jaterního glykogenu a svalového glykogenu. Proteinová exprese Bax, Bcl-2 a kaspázy-3 v jaterních a mozkových tkáních byla měřena pomocí western blotu.
2.7. Studie protiúnavové aktivity rovnoměrného podílu směsi cystanche fenylethanolových glykosidů a žlutého pigmentu gardénie při hypoxii
Celkem bylo 75 potkanů Wistar randomizováno do 5 skupin: normoxická kontrolní skupina (NC, destilovaná voda); kontrolní skupina s hypoxií (HC, destilovaná voda); kontrolní skupina vyčerpávajícího plavání (EC, destilovaná voda); pozitivní kontrolní skupina s vyčerpávajícím plaváním (EP, 0,5 g⋅kg− 1⋅d− 1); a skupina s vyčerpávajícím plaváním (ED, 0,5 g⋅kg− 1⋅d− 1). Krysy ve skupině NC byly umístěny do místnosti pro zvířata v místní nadmořské výšce (Lanzhou, 1500 m) a zbývající krysy byly umístěny do prostředí plošiny v simulované výšce 8000 m, která byla podávána nepřetržitě po dobu 5 dnů. Specifický experimentální postup byl stejný jako postup popsaný v 2.6. Všechny krysy byly dekapitovány a byla odebrána mozková tkáň, jaterní tkáň a svalová tkáň. Byly měřeny hladiny PA, BUN, UA, CRE, CK, CAT, GSH-PX, MDA, NOS, NO, LD, LDH, T-SOD, ATP, jaterního glykogenu a svalového glykogenu. Hladiny proteinové exprese Bax, Bcl-2, Nox2 a Ampk v jaterních a mozkových tkáních byly měřeny westernovým přenosem. Dva potkani v každé skupině byli obarveni hematoxylinem a eosinem (HE) a byly pozorovány patologické řezy.
2.8. Statistická analýza
Všechna data byla vyjádřena jako průměr ± SD. Data byla podrobena analýze rozptylu (ANOVA) a následně Student-Newman-Keulsovým testům. P < 0.05="" bylo="" považováno="" za="">
3. Výsledky
3.1. Antihypoxická aktivita stejného poměru směsi žlutého pigmentu gardénie a fenylethanolových glykosidů Cistanche
3.1.1. Výsledek uzavřeného atmosférického testu
Ve srovnání s kontrolní skupinou byla doba antihypoxie u pozitivní kontrolní skupiny, skupiny s nízkou dávkou, skupiny se střední dávkou a skupiny s vysokou dávkou prodloužena o 8,88 procent (P < 0.05="" ),="" 7.86="" procent="" (p="">< 0.05),="" 20,74="" procenta="" (p="">< 0,05)="" a="" 22,18="" procenta="" (p="">< 0,01),="" respektive.="" skupina="" s="" vysokou="" dávkou="" měla="" významnější="" antihypoxický="" účinek="" (p="">< 0,01)="" (tabulka="">
stůl 1

3.1.2. Výsledek testu hypoxie dusitanem sodným
Ve srovnání s kontrolní skupinou byla doba antihypoxie u pozitivní kontrolní skupiny, skupiny s nízkou dávkou, skupiny se střední dávkou a skupiny s vysokou dávkou prodloužena o 16,49 procent (P < 0.0="" 5),="" 20,83="" procenta="" (p="">< 0.01),="" 23,99="" procenta="" (p="">< 0,01)="" a="" 20,28="" procenta="" (p="">< 0,05).="" skupiny="" s="" nízkou="" dávkou="" a="" vysokou="" dávkou="" měly="" zjevné="" antihypoxické="" účinky="" (p="">< 0,01)="" (tabulka="">
Tabulka 2

3.1.3. Výsledky akutní hypobarické hypoxie
Ve srovnání s kontrolní skupinou se během 15 minut poté, co byly myši umístěny do testovací komory pro hypobarickou hypoxii, úmrtnost pozitivní skupiny a lékových skupin zjevně snížila a míra poklesu v pozitivní kontrolní skupině, skupině s nízkou dávkou ve skupině se střední dávkou a ve skupině s vysokou dávkou bylo 30 procent, 20 procent, 30 procent a 40 procent. Úmrtnost myší ve skupině s vysokou dávkou byla nejnižší. Výsledky jsou uvedeny v tabulce 3.
Tabulka 3

3.2. Protiúnavová aktivita rovnoměrného poměru směsi žlutého pigmentu gardénie a fenyletanolových glykosidů Cistanche
3.2.1. Vyčerpávající čas plavání
Ve srovnání s kontrolní skupinou byla doba vyčerpávajícího plavání u pozitivní kontrolní skupiny, skupiny s nízkou dávkou, skupiny se střední dávkou a skupiny s vysokou dávkou prodloužena o 21,18 procenta (P < 0,05), 11 procent , 24,35 procenta (P< 0.05)="" and="" 26.9%="" (p="" <="" 0.05),="" respectively="" (table="" 4).="" the="" prolongation="" time="" was="" longest="" in="" the="" high-dose="">
3.2.2. Stanovení biochemických indexů
Hladina BUN v séru lékových skupin byla významně snížena a hladina PA v séru byla zvýšena; rozdíl byl zjevně významný ve srovnání s kontrolní skupinou (P < {{0}}.05)="" (obr.="" 1a).="" hladina="" bun="" ve="" skupině="" s="" pozitivní="" kontrolou,="" ve="" skupině="" s="" nízkou="" dávkou,="" ve="" skupině="" se="" střední="" dávkou="" a="" ve="" skupině="" s="" vysokou="" dávkou="" byla="" 26,2="" procenta="" (p="">< 0.01),="" 28,2="" procenta,="" 25,4="" procenta="" (p="">< 0.01)="" a="" o="" 25,9="" procenta="" (p="">< 0.01)="" nižší="" než="" v="" kontrolní="" skupině.="" hladina="" pa="" ve="" skupině="" s="" pozitivní="" kontrolou,="" ve="" skupině="" s="" nízkou="" dávkou,="" ve="" skupině="" se="" střední="" dávkou="" a="" ve="" skupině="" s="" vysokou="" dávkou="" byla="" zvýšena="" o="" 12,2="" procenta="" (p="">< 0,05),="" 9,1="" procenta,="" 9,8="" procenta="" (p="">< 0,01)="" a="" 16,4="" procenta="" (p="">< 0,01)="" ve="" srovnání="" s="" kontrolní="" skupinou.="" ve="" srovnání="" s="" kontrolní="" skupinou="" se="" hladiny="" ld="" a="" ldh="" v="" lékových="" skupinách="" významně="" zvýšily="" (p="">< 0,05)="" (obr.="" 1b;="" obr.="" 1c)="" a="" obsahy="" gsh="" a="" t-sod="" v="" lékových="" skupinách="" významně="" vzrostly="" (p="">< 0,05)="" (obr.="" 1d;="" obr.="">
Ve srovnání s kontrolní skupinou byla hladina LD v séru v pozitivní kontrolní skupině, ve skupině s nízkou dávkou, ve skupině se střední dávkou a ve skupině s vysokou dávkou významně zvýšena o 17,9 procenta (P < 0).="" 11}}1),="" 6,3="" procenta,="" 16,5="" procenta="" (p="">< 0.05)="" a="" 18="" 0="" procent="" (p="">< 0.0="" 5),="" resp.="" hladina="" ld="" v="" játrech="" ve="" skupině="" s="" pozitivní="" kontrolou="" a="" ve="" skupinách="" s="" léky="" byla="" významně="" zvýšena="" o="" 58,6="" procenta="" (p="">< 0,01),="" 64,9="" procenta="" (p="">< 0,01),="" 107,5="" procenta="" (p="">< 0,01)="" a="" 73,6="" procenta="">< 0.01),="" respectively.="" the="" brain="" ld="" level="" in="" the="" positive="" control="" group="" and="" drug="" groups="" was="" elevated="" significantly="" by="" 33%="" (p="" <="" 0.01),="" 22.4%,="" 31%="" (p="" <="" 0.01)="" and="" 3.9%,="" respectively.="" the="" muscle="" ld="" level="" in="" the="" positive="" control="" group="" and="" drug="" groups="" was="" elevated="" significantly="" by="" 31.7%="" (p="">< 0.01),="" 27.5%="" (p="" <="" 0.01),="" 52.7%="" (p="" <="" 0.01)="" and="" 47.6%="" (p="" <="" 0.01),="">
Ve srovnání s kontrolní skupinou byla hladina LDH v séru v pozitivní kontrolní skupině, ve skupině s nízkou dávkou, ve skupině se střední dávkou a ve skupině s vysokou dávkou významně zvýšena o 6,1 procenta (P < 0).="" 9}}5),="" 11,4="" procenta="" (p="">< 0.05),="" 19,1="" procenta="" a="" 1,9="" procenta="" (p="">< 0.01).="" hladina="" ldh="" v="" játrech="" byla="" významně="" zvýšena="" o="" 22,4="" procenta="" (p="">< {{30}}.{{40}}1),="" 22,3="" procenta="" (p="">< 0).="" 56}}1),="" 30="" procent="" (p="">< 0,01)="" a="" 21,7="" procenta="" (p="">< 0,01).="" hladina="" ldh="" v="" mozku="" byla="" významně="" zvýšena="" o="" 21,3="" procenta="" (p="">< 0,05),="" 10,5="" procenta,="" 27,5="" procenta="" (p="">< 0,01)="" a="" 31,2="" procenta="" (p="">< 0,01).="" hladina="" svalové="" ldh="" byla="" významně="" zvýšena="" o="" 5,1="" procenta,="" 4,5="" procenta,="" 11,5="" procenta="" (p="">< 0,05)="" a="" 16,8="" procenta="" (p=""><>
Ve srovnání s kontrolní skupinou byla hladina jaterní SOD ve skupině s pozitivní kontrolou, ve skupině s nízkou dávkou, ve skupině se střední dávkou a ve skupině s vysokou dávkou významně zvýšena o 8,9 procenta (P < 0,05), 20,6 procenta (P< 0.01),="" 36.7%="" (p="" <="" 0.01)="" and="" 19.3%="" (p="" <="" 0.01),="" respectively.="" the="" brain="" sod="" level="" in="" the="" positive="" control="" group="" and="" drug="" groups="" was="" elevated="" significantly="" by="" 12.6%="" (p="" <="" 0.01),="" 8.3%,="" 7.7%="" (p="" <="" 0.05)="" and="" 11%="" (p="">< 0.05),="" respectively.="" the="" muscle="" sod="" level="" in="" the="" positive="" control="" group="" and="" drug="" groups="" was="" elevated="" significantly="" by="" 10%,="" 46.3%(p="" <="" 0.05),="" 32.6%="" (p="" <="" 0.01)="" and="" 19%="" (p="" <="" 0.05),="">
Obr. 1. Hladina BUN a PA v séru myší

Ve srovnání s kontrolní skupinou byla hladina jaterního GSH ve skupině s pozitivní kontrolou, ve skupině s nízkou dávkou, ve skupině se střední dávkou a ve skupině s vysokou dávkou významně zvýšena o 29,4 procenta, 31,2 procenta (P < 0).="" {10}}1),="" 47,3="" procenta="" (p="">< 0.01)="" a="" 14,6="" procenta="" (p="">< 0.01),="" respektive.="" hladina="" gsh="" v="" mozku="" ve="" skupině="" s="" pozitivní="" kontrolou="" a="" ve="" skupinách="" s="" léky="" byla="" významně="" zvýšena="" o="" 40,6="" procenta="" (p="">< 0,05),="" 24,6="" procenta,="" 57,1="" procenta="" (p="">< 0,01)="" a="" 57,9="" procenta="" (p="">< 0,01),="" resp.="" hladina="" svalového="" gsh="" ve="" skupině="" s="" pozitivní="" kontrolou="" byla="" významně="" zvýšena="" o="" 174="" procent="" (p="">< 0,01),="" 45,4="" procenta="" (p="">< 0,05),="" 10,1="" procenta="" a="" 38,2="" procenta="" (p=""><>
3.2.3. Detekce exprese příbuzných apoptotických proteinů v játrech a mozkových tkáních myší metodou western blotting
Ve srovnání s kontrolní skupinou byly hladiny Bax/Bcl{{0}} a kaspázy-3 v jaterní tkáni lékových skupin a pozitivní kontrolní skupiny zjevně sníženy (P < {{5}="" }.{{10}}5),="" zatímco="" hladiny="" ve="" skupině="" s="" vysokou="" dávkou="" léku="" byly="" zjevně="" sníženy="" (p="">< 0.01)="" (obr.="" 2a).="" hladiny="" bax/bcl-2="" a="" kaspázy-3="" v="" mozkové="" tkáni="" lékových="" skupin="" a="" pozitivní="" skupiny="" byly="" sníženy="" (p="">< 0,01)="" (obr.="" 2b).="" ve="" srovnání="" s="" kontrolní="" skupinou="" byla="" hladina="" bax/bcl-2="" ve="" skupině="" s="" nízkou="" dávkou,="" ve="" skupině="" se="" střední="" dávkou,="" ve="" skupině="" s="" vysokou="" dávkou="" a="" ve="" skupině="" s="" pozitivní="" kontrolou="" v="" játrech="" významně="" snížena="" o="" 9,8="" procenta="" (p="">< 0,01="" ),="" 14,6="" procenta,="" 26,4="" procenta="" (p="">< 0,01)="" a="" 26,6="" procenta="" (p="">< 0,01).="" ve="" srovnání="" s="" kontrolní="" skupinou="" byla="" hladina="" kaspázy-3="" ve="" skupině="" s="" nízkou="" dávkou,="" ve="" skupině="" se="" střední="" dávkou,="" ve="" skupině="" s="" vysokou="" dávkou="" a="" ve="" skupině="" s="" pozitivní="" kontrolou="" v="" játrech="" významně="" snížena="" o="" 2,8="" procenta,="" 65,7="" procenta="" (p="">< 0,01)="" ,="" 76,2="" procenta="">< 0.01)="" and="" 97.8%="" (p="" <="" 0.01),="">
Ve srovnání s kontrolní skupinou byla hladina Bax/Bcl{{0}} v mozku ve skupině s nízkou dávkou, ve skupině se střední dávkou, ve skupině s vysokou dávkou a ve skupině s pozitivní kontrolou významně snížena o 14,2 procenta (P < 0.05),="" 38,6="" procenta,="" 24,3="" procenta="" (p="">< 0.01)="" a="" 8,5="" procenta="" (p="">< 0="" .05),="" resp.="" ve="" srovnání="" s="" kontrolní="" skupinou="" byla="" hladina="" kaspázy-3="" v="" mozku="" ve="" skupině="" s="" nízkou="" dávkou,="" ve="" skupině="" se="" střední="" dávkou,="" ve="" skupině="" s="" vysokou="" dávkou="" a="" ve="" skupině="" s="" pozitivní="" kontrolou="" významně="" snížena="" o="" 32,4="" procenta="" (p="">< 0,05)="" 34,2="" procenta="" (p="">< 0,01),="" 17,5="" procenta="" (p="">< 0,05)="" a="" 8,3="">
3.3. Zlepšující účinek rovnoměrného podílu směsi žlutého pigmentu gardénie a fenyletanolových glykosidů Cistanche pro únavu ze cvičení ve vysokých nadmořských výškách
3.3.1. Čas vyčerpávajícího plavání
Výsledky ukázaly, že ve srovnání se skupinou EC byly skupiny EP a ED schopné významně prodloužit vyčerpávající čas plavání myší (P < 0,05)="" (tabulka="" 5).="" v="" porovnání="" se="" skupinou="" ec="" se="" doba="" vyčerpávajícího="" plavání="" ve="" skupině="" ep="" a="" ed="" prodloužila="" o="" 49,77="" procenta="" a="" 51,71="">
3.3.2. Biochemické parametry v séru
Ve srovnání s těmi ve skupině NC byly sérové hladiny BUN, CRE, UA a PA v ostatních skupinách významně zvýšené (P < {{0}}.01)="" a="" hladiny="" v="" hc="" skupina="" byla="" prodloužena="" o="" 63,1="" procenta,="" 60,7="" procenta,="" 55,8="" procenta="" a="" 100="" procent,="" v="" uvedeném="" pořadí.="" ve="" srovnání="" s="" těmi="" ve="" skupině="" ec="" se="" hladiny="" bun,="" cre,="" ua="" a="" pa="" v="" séru="" skupin="" ep="" a="" ed="" významně="" snížily="" (p="">< 0,05)="" (obr.="" 3a).="" konkrétně="" hladiny="" bun,="" cre,="" ua="" a="" pa="" ve="" skupině="" ep="" byly="" sníženy="" o="" 8,4="" procenta,="" 23,9="" procenta="" (p="">< 0,05),="" 14,3="" procenta="">< 0.05)="" and="" 10.1%.="" further,="" the="" levels="" of="" bun,="" cre,="" ua="" and="" pa="" in="" the="" ed="" group="" were="" lowered="" by="" 11.7%="" (p="" <="" 0.05),="" 24.9%="" (p="" <="" 0.05),="" 10.8%="" (p="" <="" 0.05)="" and="" 8.7%.="" compared="" with="" those="" in="" the="" nc="" group,="" the="" levels="" of="" ld,="" ldh,="" no="" and="" nos="" in="" serum="" of="" the="" other="" groups="" were="" significantly="" increased="" (p="" <="" 0.05).="" compared="" with="" those="" in="" the="" ec="" group,="" the="" levels="" of="" ld,="" ldh,="" no="" and="" nos="" in="" serum="" of="" the="" ep="" and="" ed="" groups="" were="" significantly="" lowered="" (p="" <="" 0.05)="" (fig.="" 3b).="" specifically,="" the="" levels="" of="" ld,="" ldh,="" no="" and="" nos="" in="" the="" ep="" group="" were="" lowered="" by="" 21.1%="" (p="" <="" 0.05),="" 6.5%="" (p="">< 0.05),="" 21.2%="" (p="" <="" 0.05)="" and="" 19.6%.="" further,="" the="" levels="" of="" ld,="" ldh,="" no="" and="" nos="" in="" the="" ed="" group="" were="" lowered="" by="" 26.9%="" (p="" <="" 0.05),="" 6.5%="" (p="">< 0.05),="" 23.4%="" (p="" <="" 0.05)="" and="" 27.0%="" (p="" <="" 0.05).="" compared="" with="" those="" in="" the="" nc="" group,="" the="" levels="" of="" ck,="" mda="" and="" gsh-px="" in="" the="" serum="" of="" the="" other="" groups="" were="" significantly="" increased="" (p="">< 0.05);="" compared="" with="" the="" ec="" group,="" the="" levels="" of="" ck,="" mda="" and="" gshpx="" in="" the="" serum="" of="" the="" ep="" and="" ed="" groups="" increased="" significantly="" (p="">< 0.05)="" (fig.="" 3c).="" specifically,="" the="" levels="" of="" ck="" and="" mda="" in="" the="" ep="" group="" decreased="" by="" 13.3%,="" 45.4%="" (p="" <="" 0.05)="" and="" 20.8%="" (p="" <="" 0.05);="" and="" the="" levels="" of="" ck="" and="" mda="" in="" the="" ed="" group="" decreased="" by="" 13.7%="" (p="" <="" 0.05),="" 51.3%="" (p="" <="" 0.05)="" and="" 21.2%="" (p="" <="" 0.05),="" respectively.="" the="" level="" of="" gshpx="" in="" the="" ep="" group="" was="" 20.8%="" (p="" <="" 0.05),="" and="" the="" level="" of="" gsh-px="" in="" the="" ed="" group="" was="" 21.2%="" (p="" <="" 0.05)="" higher="" than="" that="" in="" the="" ec="">
3.3.3. Biochemické parametry v játrech, mozku a svalové tkáni
Ve srovnání s těmi ve skupině NC byly hladiny LD, LDH, NO, NOS, PA, CK a MDA v tkáních ostatních skupin významně zvýšeny (P < {{0}}).="" 13}}5).="" ve="" srovnání="" se="" skupinou="" ec="" byly="" hladiny="" ld,="" ldh,="" no,="" nos,="" pa,="" ck="" a="" mda="" ve="" skupinách="" ep="" a="" ed="" významně="" sníženy="" (p="">< 0,05)="" (obr.="" 4a;="" obr.="" 4b;="" obr.="" 4c;="" obr.="" obr.="" 4d,="" obr.="" 4e,="" obr.="" 4f="" a="" obr.="" 4j).="" ve="" srovnání="" s="" těmi="" ve="" skupině="" ec="" se="" hladiny="" ld,="" ldh,="" no,="" nos,="" pa,="" ck="" a="" mda="" snížily="" o="" 18="" procent,="" 13="" procent="" (p="">< 0,05),="" 22="" procent="">< 0.05),="" 12.1%="" (p="" <="" 0.05),="" 8.8%,="" 12.4%="" (p="" <="" 0.05),="" and="" 21.8%="" (p="" <="" 0.05)="" in="" the="" liver="" of="" the="" ep="" group,="" respectively;="" decreased="" by="" 7.5%="" (p="" <="" 0.05),="" 9.8%="" (p="" <="" 0.05),="" 38%="" (p="" <="" 0.05),="" 26.7%="" (p="" <="" 0.05),="" 15%,="" 8.3%="" (p="">< 0.05)="" and="" 34.6%="" (p="" <="" 0.05)="" in="" the="" brain="" of="" the="" ep="" group,="" respectively;="" and="" decreased="" by="" 9.4%,="" 8.5%="" (p="" <="" 0.05),="" 23%="" (p="" <="" 0.05),="" 15.5%="" (p="">< 0.05),="" 20%,="" 11.4%="" (p="" <="" 0.05),="" and="" 20%="" (p="" <="" 0.05)in="" the="" muscle="" of="" ep="" group,="">
Ve srovnání s těmi ve skupině EC se hladiny LD, LDH, NO, NOS, PA, CK a MDA snížily o 14,8 procenta (P < 0,05), 14,1 procenta, 19,5 procenta (P< 0.05),="" 16.7%="" (p="" <="" 0.05),="" 8.8%,="" 19.4%="" (p="" <="" 0.05)="" and="" 22.8%="" (p="">< 0.05)in="" the="" liver="" of="" the="" ed="" group,="" respectively;="" decreased="" by="" 7.5%="" (p="">< 0.05),="" 10.9%="" (p="" <="" 0.05),="" 38.1%="" (p="" <="" 0.05),="" 28.9%="" (p="" <="" 0.05),="" 15%,="" 16.6%="" (p="" <="" 0.05)="" and="" 32.2%="" (p="" <="" 0.05)="" in="" the="" brain="" of="" the="" ed="" group,="" respectively;="" and="" decreased="" by="" 10.6%="" (p="" <="" 0.05),="" 8.14%="" (p="" <="" 0.05),="" 23.1%="" (p="" <="" 0.05),="" 20.2%="" (p="" <="" 0.05),="" 13.3%,="" 14.4%="" (p="" <="" 0.05)="" and="" 18.6%="" (p="" <="" 0.05)="" in="" the="" muscle="" of="" ed="" group,="" respectively.="" compared="" with="" those="" in="" the="" nc="" group,="" the="" levels="" of="" gsh-px,="" t-sod="" and="" cat="" in="" the="" tissues="" of="" the="" other="" groups="" were="" significantly="" lowered="" (p="">< 0.05).="" compared="" with="" group="" ec,="" the="" levels="" of="" gsh-px,="" t-sod="" and="" cat="" in="" tissues="" of="" the="" ep="" and="" ed="" groups="" were="" significantly="" increased="" (p="">< 0.05)="" (fig.="" 4g;="" fig.="" 4h;="" fig.="" 4i).="" in="" comparison="" to="" those="" in="" the="" ec="" group,="" the="" levels="" of="" gsh-px,="" t-sod="" and="" cat="" increased="" by="" 15.9%="" (p="" <="" 0.05),="" 21.6%="" (p="" <="" 0.05)="" and="" 24.4%="" (p="">< 0.05)in="" the="" liver="" of="" the="" ep="" group,="" respectively;="" increased="" by="" 13.3%="" (p="">< 0.05),="" 13.8%="" (p="" <="" 0.05),="" and="" 9.8%="" (p="" <="" 0.05)in="" the="" brain="" of="" the="" ep="" group,="" respectively;="" and="" decreased="" by="" 12.1%="" (p="" <="" 0.05),="" 21.1%="" (p="">< 0.05),="" and="" 13.1%="" (p="" <="" 0.05)="" in="" muscle="" tissue="" of="" the="" ep="" group,="" respectively.="" in="" comparison="" to="" those="" in="" the="" ec="" group,="" the="" levels="" of="" gsh-px,="" t-sod="" and="" cat="" increased="" by="" 15.3%="" (p="" <="" 0.05),="" 33.8%="" (p="" <="" 0.05)="" and="" 24.8%="" (p="">< 0.05)in="" the="" liver="" of="" the="" ed="" group,="" respectively;="" increased="" by="" 13.6%="" (p="">< 0.05),="" 11.4%="" (p="" <="" 0.05),="" and="" 8.6%="" (p="" <="" 0.05)="" in="" the="" brain="" of="" the="" ed="" group,="" respectively;="" and="" increased="" by="" 15.4%="" (p="" <="" 0.05),="" 23.4%="" (p="">< 0.05),="" and="" 12.9%="" (p="" <="" 0.05)="" in="" muscle="" tissue="" of="" the="" ed="" group,="">
Obr. 2. (a) Hladina exprese Bax/Bcl-2 a kaspázy-3 v jaterní tkáni; (b) Hladina exprese Bax/Bcl-2 a kaspázy-3 v mozkové tkáni

3.3.4. Výsledky detekce energetických látek v játrech, mozku a svalové tkáni
Ve srovnání s těmi ve skupině NC byly hladiny ATP, jaterního glykogenu a svalového glykogenu v ostatních skupinách významně sníženy (P< 0.05).="" compared="" with="" those="" in="" the="" ec="" group,="" the="" atp,="" liver="" glycogen="" and="" muscle="" glycogen="" levels="" in="" the="" ep="" and="" ed="" groups="" were="" significantly="" increased="" (p="" <="" 0.05).="" the="" results="" are="" shown="" in="" fig.="" 4k="" and="" l.="" in="" comparison="" to="" those="" in="" the="" ec="" group,="" the="" levels="" of="" atp="" (brain),="" atp="" (liver),="" liver="" glycogen="" and="" muscle="" glycogen="" in="" the="" ep="" group="" increased="" by="" 180.1%="" (p="" <="" 0.05),="" 72.5%,="" 68.6%="" (p="" <="" 0.01)="" and="" 11.1%="" (p="">< 0.05),="" respectively,="" and="" the="" levels="" of="" atp="" (brain),="" atp="" (liver),="" liver="" glycogen="" and="" muscle="" glycogen="" in="" the="" ed="" group="" increased="" by="" 175.2%,="" 84.3%,="" 58.2%="" (p="" <="" 0.01)="" and="" 11.1%="" (p="" <="" 0.05),="">
3.3.5. Hodnocení exprese příbuzných proteinů v mozkových a jaterních tkáních metodou Western blot
Hladiny exprese Bax/Bcl{{0}} a Nox2 v jaterní tkáni ostatních skupin byly zvýšeny (P < 0.05)="" ve="" srovnání="" s="" hladinami="" v="" nc="" skupina.="" hladiny="" exprese="" bax/bcl-2="" a="" nox2="" v="" jaterní="" tkáni="" skupin="" ep="" a="" ed="" byly="" významně="" sníženy="" (p="">< 0.05)="" ve="" srovnání="" s="" hladinami="" ve="" skupině="" ec="" (obr.="" 5a).="" ve="" srovnání="" s="" těmi="" ve="" skupině="" ec="" byly="" hladiny="" exprese="" bax/bcl-2="" a="" nox2="" v="" jaterní="" tkáni="" skupiny="" ep="" sníženy="" o="" 3,1="" procenta="" (p="">< 0.0="" 5)="" a="" 17,5="" procenta="" (p="">< 0.05).="" ve="" srovnání="" s="" těmi="" ve="" skupině="" ec="" byly="" hladiny="" exprese="" bax/bcl-2="" a="" nox2="" v="" jaterní="" tkáni="" skupiny="" ed="" sníženy="" o="" 5,1="" procenta="" (p="">< {{50}}.="" 05)="" a="" 12,9="" procenta.="" hladiny="" exprese="" bax/bcl-2,="" nox2="" a="" ampk="" v="" mozcích="" ostatních="" skupin="" byly="" významně="" zlepšeny="" ve="" srovnání="" s="" hladinami="" ve="" skupině="" nc="" (p="">< 0,05)="" a="" byly="" významně="" sníženy="" ve="" skupinách="" ep="" a="" ed="" ve="" srovnání="" s="" těmi="" ve="" skupině="" ec="" (p="">< 0,05)="" (obr.="" 5b).="" ve="" srovnání="" s="" těmi="" ve="" skupině="" ec="" se="" hladiny="" exprese="" bax/="" bcl-2,="" nox2="" a="" ampk="" v="" mozkové="" tkáni="" skupiny="" ep="" snížily="" o="" 16,7="" procenta="" (p="">< 0,01),="" 9,9="" procenta="" (p="">< 0,01)="" a="" 13,3="" procenta,="" resp.="" ve="" srovnání="" s="" těmi="" ve="" skupině="" ec="" se="" hladiny="" exprese="" bax/bcl-2,="" nox2="" a="" ampk="" v="" mozkové="" tkáni="" skupiny="" ed="" snížily="" o="" 12,7="" procenta="" (p="">< 0,05),="" 4,8="" procenta="" (p="">< 0,01)="" a="" 17,5="" procenta="" (p="">< 0,05),="">
3.3.6. Histopatologické změny u potkanů
Mikroskopicky jsme jasně pozorovali patologické změny jaterní tkáně (obr. 6). Morfologická struktura jaterní tkáně byla ve skupině NC intaktní a buňky kolem centrální žíly byly těsně zarovnány. Nebyly přítomny žádné nekrotické buňky a nebyly žádné jiné patologické změny. Ve skupině HC bylo uspořádání buněk kolem centrální žíly jater mírně volné a buněčná morfologie byla normální. Ve skupině EC byla centrální žilní struktura potkanů vážně narušena, uspořádání buněk bylo uvolněno, objem buněk byl zvětšen, mezi buňkami byl edém a byla zřejmá buněčná nekróza. Ve srovnání s EC skupinou byly patologické výsledky jater ve skupinách ED a EP významně zlepšeny. Patologické řezy mozkem potkanů jsou znázorněny na obr. 7. Ve skupině NC byla morfologická struktura mozku normální, cytoarchitektura byla jasná a jádro bylo zřejmé. Ve skupině HC došlo k určitému edému v intersticiu mozkové tkáně. Ve skupině EC byl zřejmý intersticiální edém mozku a krevní cévy vykazovaly edém a kongesci. Ve srovnání se skupinou EC byly patologické výsledky mozku ve skupinách ED a EP významně zlepšeny. Patologické řezy svalové tkáně potkanů jsou znázorněny na obr. 8. Ve skupině NC byla morfologická struktura svalové tkáně normální, cytoarchitektura byla jasná, jádra byla rozptýlena a úhledně uspořádána, struktura pruhů byla uspořádána a žádná infiltrace zánětlivých buněk. Ve skupině HC se objevila akumulace svalových jader a buňky byly oteklé. Ve skupině EC byla zjevná akumulace svalových jader, pásy fasciklů byly mlhavé, pásy byly přerušeny s velkými mezerami a byl zřejmý tkáňový edém s infiltrací zánětlivých buněk. Ve srovnání se skupinou EC byly patologické výsledky svalové tkáně ve skupinách ED a EP významně zlepšeny.
4. Diskuze
Kyslík je důležitým faktorem pro udržení normálního života organismů. Hypoxie vede k hypoxii tkání a způsobuje abnormální změny v těle, které vážně ovlivňují zdraví. Mírná hypoxie může způsobit, že se tělo nadechne hlouběji a zrychlí dýchání, čímž se zvýší srdeční výdej. Současně dochází v krvi k některým kompenzačním změnám k zajištění prokrvení souvisejících orgánů organismu. Když dojde k těžké hypoxii, kompenzační změny v těle nemohou nebo nenastanou úplně. Snadno způsobí abnormální metabolismus těla a dokonce vede ke smrti. Cvičeníúnavaje komplexní fyziologický proces, který produkuje organismus cvičený v určité intenzitě nebo po určitou dobu a je označován především jako prožívání aktivit s vysokou intenzitou a vysokou zátěží. Motorická kapacita těla je značně snížena a fyzická síla a duševní síla vykazují určitý stupeň poškození a nemohou udržet nebo vydržet předem stanovenou intenzitu cvičení. Když lidé vstoupí na plošinu z roviny, vystavení vysokohorskému hypoxickému prostředí způsobuje metabolické poruchy a snižuje tělesnou paměť, kognitivní schopnosti a efektivitu práce, což snadno způsobuje únavu způsobenou cvičením (Jiang et al., 2013).
V současné době existuje mnoho studií o mechanismu sportuúnava; k mechanismu sportovní únavy patří především vyčerpání energetických látek, hromadění špatných metabolitů, nerovnováha vnitřního prostředí a vysoká hladina volných radikálů (Carter, 2014). Mechanismus sportovní únavy ve vysoké nadmořské výšce je však poměrně komplikovaný, přičemž přímou příčinou je hypoxie a poškození volnými radikály způsobené cvičením. U modelových zvířat vystavených zátěžovému cvičení za hypoxických podmínek se akumulovaly BUN, CRE, UA, PA, LD a další metabolity, významně se zvýšily hladiny volných radikálů NO a MDA a snížil se obsah jaterního glykogenu a svalového glykogenu. PK a LDH jsou klíčové enzymy v glykolýze a CAT, GSH-PX, NOS a T-SOD se podílejí především na peroxidaci lipidů in vivo a ovlivňují produkci volných radikálů.
Obecně se má za to, že mechanismus sportuúnavazahrnuje především nedostatečný přísun energie, hromadění metabolitů a nadměrnou produkci volných radikálů. BUN, CRE, UA, PA a LD jsou metabolity produkované tělem a nadměrné hromadění těchto metabolitů může mít vliv na organismus (Hong et al., 2015; Huang, Huang, Ye, & Qin, 2010; Li et al. al., 2016). BUN je metabolickým produktem proteolyzinu a jeho obsah se zvyšuje s rostoucí pohybovou zátěží a odráží zátěžovou vytrvalost těla. LD je hlavní produkt aerobní glykolýzy, který se působením LDH přeměňuje z PA na LD, a hromadění LD v těle pravděpodobně způsobí únavu (Chi et al., 2015; H.-p.; Zhao et al., 2017). Tato studie zjistila, že stejný podíl směsi gardénie žlutého pigmentu aCistanche fenylethanolové glykosidydokáže výrazně snížit hladiny BUN, CRE, UA, PA a LD a může výrazně oddálit nástup pohybuúnava. NO a MDA jsou dva druhy volných radikálů v těle. Když je organismus náchylný k nadměrné produkci volných radikálů během hypoxie, může vysoký obsah volných radikálů vést k peroxidaci lipidů a buněčnému traumatu (Nam, Kim, & Jeong, 2016). Zjistili jsme, že stejný podíl směsi gardénie žlutého pigmentu aCystanche fenylethanolové glykosidymůže významně snížit NO a MDA, inhibovat produkci příliš velkého množství volných radikálů a chránit buňky před poškozením.

cistanche amazonka
ATP, jaterní glykogen a svalový glykogen jako energetické materiály hrají důležitou patofyziologickou roli a mohou tělu poskytovat energii (Y. Chen et al., 2016; Lee et al., 2015). Když je tělesná energie nedostatečná, jaterní glykogen a svalový glykogen poskytují tělu energii prostřednictvím glukoneogeneze. Naše výzkumná skupina zjistila, že stejný podíl směsi žlutého pigmentu gardénie aCistanche fenylethanolové glykosidydokáže výrazně zvýšit hladiny ATP, jaterního glykogenu a svalového glykogenu a oddálit nástup pohybuúnava. Tělo má mnoho enzymů, které se podílejí na zásobování energií, odstraňování volných radikálů a regulaci metabolitů. Tyto enzymy také odrážejí energetický metabolismus těla. PK a LDH jsou klíčové enzymy v glykolýze. CAT, GSH-PX, NOS a T-SOD se podílejí především na peroxidaci lipidů a ovlivňují produkci volných radikálů (Ding et al., 2011; Kumar, Anand, Singsit, Khanum, & Anilakumar, 2013; Nam, Kim, & Jeong, 2016; Ni a kol., 2013; Ramesh a kol., 2012; Wang a kol., 2010; M.; Zhao, Regenstein a Ren, 2011). Tato studie zjistila, že stejný podíl směsi gardénie žlutého pigmentu aCystanche fenylethanolové glykosidymůže významně snížit hladiny PK, LDH a NOS a může zvýšit hladiny CAT, GSH-PX a T-SOD, chránit tkáňové buňky před poškozením a zlepšit toleranci zátěže za hypoxických podmínek.
Bcl-2 a Bax jsou dva důležité proteiny v procesu apoptózy, přičemž Bax je protein, který podporuje apoptózu, zatímco Bcl-2 je protein, který apoptózu inhibuje. Expresní poměr těchto dvou proteinů (Bax/Bcl-2) má velký význam pro apoptózu (Jia et al., 2013; Miao et al., 2013). Kaspáza-3 je také důležitý apoptotický protein, který je klíčovým faktorem v procesu apoptózy. Aktivuje se faktor štěpení DNA a aktivuje se endonukleázová nukleová kyselina, což nakonec vede k buněčné smrti. Tento proces hraje zásadní roli v procesu apoptózy (Choudhary, Al-Harbi, & Almasan, 2015). Amp je proteinkináza závislá na AMP, která úzce souvisí s regulací energetického metabolismu a hraje důležitou roli při udržování glukózové rovnováhy. Po spoustě cvičení se Ampk v těle aktivuje (Niederberger, King, Russe, & Geisslinger, 2015). Nox2 hraje důležitou roli při zánětlivých reakcích a oxidativním stresu a je hlavním zdrojem ROS. Nox2 může přenášet elektrony přes intracelulární NADPH a umožňuje extracelulárnímu kyslíku vstupovat přes buněčnou membránu, což nakonec povede k produkci superoxidu (Khayrullina, Bermudez, & Byrnes, 2015). V této studii bylo zjištěno, že směs žlutého pigmentu gardénie aCystanche fenylethanolové glykosidymohl snížit expresi apoptotických proteinů a snížit Ampk a Nox2 u hypoxických vyčerpávajících plaveckých krys. Proto,proti únavěúčinek směsi žlutého pigmentu gardénie aCystanche fenylethanolové glykosidymůže souviset se zpožděním apoptózy.
Stručně řečeno, stejný poměr směsi gardénie žlutého pigmentu aCystanche fenylethanolové glykosidymá antihypoxiu aproti únavěúčinky a související mechanismy je třeba dále studovat.

cistanche kulturistika






